Basketbola likmes

Basketbols ir gana dinamiska un aizraujoša, turklāt augstas rezultativitātes spēle. Tas to padara par vienu no atzītākajiem pasaules sporta veidiem, attiecīgi arī basketbola likmes tirgū ieņem lielu pozīciju. Likmes uz basketbolu ir vienkāršas, taču ļoti interesantas. 

  Uzvarētāja noteikšana

  Uzvarētāja noteikšanaKā jau jebkura cita komandu sporta veidu likmes, arī basketbola likmes dod iespēju prognozēt uzvarētāju. Tomēr ir sīka nianse. Basketbolā neizšķirtu nav, līdz ar to jāpievērš uzmanība vai prognozē pamatlaiku, vai ieskaitot papildlaiku. Tajā pašā laikā totalizators tāpat primāri piedāvā likmes, ieskaitot papildlaiku.

  Piemēram, Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā starp Losandželosas “Clippers” un Losandželosas “Lakers” “Clippers” izredzes gūt uzvaru novērtētas ar 1.83, Lakers ar 2.00.

  Kā redzams, šajā pārī komandu izredzes novērtētas diez gan līdzīgi – procentuālā varbūtība, ka uzvarēs “Clippers” ir 54,64%, “Lakers” 50,00%. Protams, tik līdzīgi vienmēr nebūs, tāpēc pirms likmes uz basketbolu vērts padomāt, vai uzvarētāja noteikšana būs īstais veids.

  Handikapi

  1 1Citas populārākās basketbola likmes ir handikapi, kas sākumā var šķist nedaudz muslinoši, taču dod iespēju veikt likmes uz spēlēm, kuras parasti laistu garām un atstātu bez uzmanības.

  Teiksim, savstarpējā mačā tiekas Dalasas “Mavericks” un Orlando “Magic”. Iedomājamies, ka “Mavericks” ir galvas tiesas pārāka un noteikti uzvarēs maču, taču tu uzskati, ka tas varētu notikt ar vismaz 10 punktu pārsvaru.

  Šeit talkā nāk handikapi. Totalizators nosaka punktu skaitu, ar kādu komandas, iespējams, uzvarēs vai zaudēs. Spēlētājam atliek ar savu likmi tam piekrist vai noliegt. Piemēram, totalizators izliek likmi, kur vēsta, ka “Mavericks” jāuzvar ar vairāk nekā astoņu punktu pārsvaru. Tam piekrītošās likmes uz basketbolu veiks izvēli -8, kura koeficients ir 1.91. Tikmēr, ja tiek uzskatīts, ka tas nenotiks, likme veicama uz +8, kas nozīmē, ka “Magic” zaudēs ar mazāku nekā 8 punktu deficītu (koef. 1.91), vai vispār uzvarēs maču. Lai izvairītos no neizšķirta iespējas, totalizators var izlikt decimālskaitļa punktu skaitu – 8,5 utt.

  Kā redzams, handikapi dod iespējas veikt vienlīdzīgu izredžu likmes uz mačiem, kuros ir izteiktāks favorīts, vai ļauj vienkārši koncentrēties tikai uz rezultātu.

  Punktu likmes

  51444

  Nākamās populārākas likmes uz basketbolu ir punktu likmes. Lai gan tās piemērojamas vairākos veidos, pārsvarā basketbola likmes veicamas uz kopējo punktu skatu spēlē jeb klasisko virs/zem.

  Totalizators nosaka punktu līniju, t.i, iespējamo spēlē gūstamo punktu skaitu un spēlētājam ir jāprognozē vai spēles beigās būs vairāk vai mazāk par noteikto. Koficienti katrā pusē lielākoties būs diez gan līdzīgi.

  Piemēram, basketbola spēlē starp ASV un Franciju virs/zem līnija ir 164,5 – virs novērtēts ar 1,90, zem ar 1,91. Nav starpības ar kādu rezultātu tas tiek paveikts, galvenais, lai kopējais skaits ir virs vai zem noteiktā.

  Punktu likmes ir lieliskas, jo tās ļauj prognozēt spēles plūsmu. Tā var būt ar izteiktu uzbrukumu, vai tieši otrādi ciešu aizsardzību. Tāpat šis ir lielisks risinājums totalizatora spēlētājiem, kuriem nav simpātiju ne pret vienu komandu. Piemēram, liec uz zem un ceri, ka komandas metīs garām grozam un kļūdīsies.

   

  Nākotnes (outrights) likmes

  22056Nākotnes likmes uz basketbolu ļauj prognozēt dažādus ilgtermiņa notikumus. Vēlies prognozēt NBA čempionu, meklē nākotnes likmes. Pasaules kausa uzvarētājs? Arī to ļauj prognozēt šādas basketbola likmes.

  Turklāt tās iespējams veikt jebkurā sezonas/turnīra nogrieznī – sezonas sākumā, pirms izslēgšanas spēlēm utml. Svarīgi ņemt vērā, ka tām ir salīdzinoši liels risks un iznākums jāgaida diez gan ilgi, tāpēc par ikdienišķām likmēm tavā izvēlē tās noteikti nekļūs.

  Tomēr reizēm vērts noriskēt, lai sezonas beigās saņemtu patīkamu laimestu. Papildus vienkāršam uzvarētājam iespējams prognozēt sezonas/turnīra labāko spēlētāju, to,  vai konkrēta komanda iekļūs izslēgšanas spēlēs utt.

  Pārliecinoši populārākā basketbola līga ir NBA, tāpat interesanti var būt nacionālie čempionāti, vai, piemēram, Eirolīga. Izlašu līmenī notiek Eiropas, Āzijas un citu kontinentu čempionāti, taču reizi četros gados tās tiekas Pasaules kausā.

  Par autoru Linkedin Instagram Twitter
  Autors - Kārlis Krūmiņš
  Kārlis Krūmiņš

  Sporta-likmes.lv satura menedžeris. Tiešsaistes kazino entuziasts un pieredzējis satura veidotājs.