Totalizatora stratēģija

Totalizatora stratēģija ir veids kā padarīt savu spēli sistematizētāku un potenciāli ienesīgāku. Interneta plašumos saskarsies ar vairākām patiesām un mazāk patiesām stratēģijām, tāpēc vienmēr jābūt kritiskam. 

Šeit iepazīsies ar divām bāzes stratēģijām, kas palīdzēs tavam ceļam būt stabilam un veiksmīgam.

  Līdzekļu pārvaldība (bankroll management)

  Līdzekļu pārvaldība ir ļoti svarīga totalizatora stratēģija, neatkarīgi no tā, cik nopietni plāno veikt likmes. Lai būtu veiksmīgs, nepieciešams samiksēt savas zināšanas ar nelielu devu matemātiskas precizitātes.

  Pat ja tu ar totalizatoru palīdzību vēlies tikai padarīt sporta pārraižu skatīšanos aizraujošāku, tev jāzina, kā reālistiski pārvaldīt tam paredzēto naudu.

   Seko trīs zemāk minētajiem soļiem, lai pārvaldītu savus līdzekļus kā profesionālis.

  Nosaki spēlei pieejamo līdzekļu lielumu – Cik naudas tev vajadzētu iemaksāt spēles kontā? Atbilde slēpjas personīgajā finanšu situācijā un komforta līmenī. Nekad veic likmes ar līdzekļiem, kurus nevari atļauties zaudēt. Dažādiem cilvēkiem šī izpratne ir atšķīrīga, tāpēc skaties uz to pēc iespējas objektīvāk. Iedomājies, ka tas ir augsta riska ieguldījums.

  Kad esi noteicis brīvo līdzekļu summu, izlem, cik esi gatavs investēt, atkarībā no savas aktivitātes. Tālāk jau ir svarīgi pieturēties pie izvēlētā cipara un nepārvērtēt savas iespējas.

  Nosaki likmes izmēru – Kad esi noteicis pieejamos līdzekļus, izlem, cik daudz liksi uz vienu notikumu. Iesācējiem ir svarīgi turēties vienā līmenī.

  Konservatīviem likmju veicējiem vienā likmē vajadzētu izmantot 1%-2% no kopējiem līdzekļiem. Ja esi agresīvāks, ~3%, ja pavisam pārliecināts par savām zināšanām tad 4%-5%. Disciplīnas nolūkos gan ieteicams atrasties 1%-3% procentu robežās. Profesionāļi reti kad izmanto vairāk par 1%, taču jāņem vērā, ka apjomi ir pavisam citi.

  Ik pa laikam pārskati noteiktos limitus – Likmju veikšana ir ļoti dinamisks process, tāpēc totalizatora stratēģija ik pēc noteikta perioda, vai atkarībā no situācijas ir jāpārskata.

  Samazini likmes izmēru, ja esi zaudējumu sērijā un līdzekļi pazūd ātrāk nekā plānots. Ļoti svarīgi ir nedzīties pakaļ zaudējumiem un nepalielināt limitus, lai “atgūtos”. Likmes samazināšana palīdzēs nezaudēt pārāk daudz īsā laika periodā.

  Ja esi uzvaru sērijā riska robežās vari arī palielināt iepriekš noteiktos limitus, taču ļoti piesardzīgi un pārdomāti, jo līdzekļu pārvaldība noteikti nav par izplūdušām robežām.

  Tāpat, ja veic likmes izklaide nolūkos, kopējo izmantojamo līdzekļu samazināšana būs tieši laikā. Šādi tu spēlē paliksi ilgāk un varēsi veikt vairāk likmju.

  Vērtības likmes

  Šķietami sarežģīta, taču ļoti noderīga totalizatora stratēģija. Šeit nepieciešamas zināšanas par varbūtībām un koeficientiem un sportu kā tādu. Labā ziņa gan ir tāda, ka dažādos resuros spēlētāji mēdz atrast likmēs “vērtību” tavā vietā.

  Totalizatora izliktās prognozes par kādu notikumu saucamas par vērtības likmēm tad, ja, balstoties uz objektīviem apstākļiem, spēlētājs uzskata, ka attiecīgā notikuma varbūtība ir lielāka nekā norāda koeficients. Šādi teorētiski iespējams gūt priekšrocības ilgtermiņā.

  Taču, pirms plašāk iepazīties ar vērtības likmju nozīmi, vērts saprast, ka totalizatoros strādā profesionāļi, kuri ar savu zināšanu palīdzību izliek koeficientus maksimāli precīzi un objektīvi. Amateriska prognozēšana novestu tikai pie bankrota.

  Vērtības likmes situācijas sportā var notikt, ja tirgū nonāk jauna informācija.  Teiksim, izmaiņas sastāvā vai atslēgas spēlētāja trauma. Protams, augstākā līmeņa totalizatori reaģēs nekavējoties un pielāgos koeficientus jaunajai situācijai.

  Citi tam sekos, tomēr koeficientu pielāgošana tiem var paņemt minūtes vai pat stundas. Līdz tam brīdim piedāvājumā atradīsies koeficienti, kas neatbilst realitātei.

  Tāpat totalizatori mēdz izlikt lielākus koeficientus, balstoties uz tirgus iemesliem vai klasisku spēlētāju uzvedību, piemēram, aklu favorītu atbalstīšanu.

  Līdz ar to totalizatoru izliktajos koeficientos mēdz būt dažādas neprecizitātes, atliek tikai meklēt situācijas, kurās tas varētu notikt. Ir vairāki resursi, kuros sekot koeficientu svārstībām.

  Vērtību iespējams atrast arī mazāk populārās sporta līgās un veidos, atkarībā no tā, cik lielu uzmanību bukmeikeru komanda tiem pievērš. Piemēram, Polijas otrās līgas futbola klubs paliek bez pirmā vārtsarga, taču totalizators faktu konstatē tikai pirms pašas spēles sākuma. Ja esi acīgs, noķersi vērtību.

  Profesionāli spēlētāji šo totalizatora stratēģiju izmanto, lai konstanti meklētu vērtību. Ja likmē nav vērtības, viņi to ignorēs. Tie arī bieži vien ignorē totalizatoru izliktos koeficientus, sākotnēji nosakot savas notikumu varbūtības un tad tās salīdzinot ar totalizatoru piedāvātajām. Saprotams, izmantojot savas zināšanas, nevis uz aklu laimi.

  Vērtības likmes ir psiholoģiski smaga padarīšana, jo jātic savai analīzei un skaitļiem. Turklāt nevienmēr potenciālās vērtības likmes būs precīzas, līdz ar to ierastais risks nekur nepazūd. Tāpat par labu nenāks arī pārlieku liela pārliecība, kas tikai veicina objektivitātes mazināšanos.

  Par autoru Linkedin Instagram Twitter
  Autors - Kārlis Krūmiņš
  Kārlis Krūmiņš

  Sporta-likmes.lv satura menedžeris. Tiešsaistes kazino entuziasts un pieredzējis satura veidotājs.